Investovanie peňazí počas pandémie

Investovanie peňazí každý vníma inak. Stretávam sa s tým, že ľudia nazývajú svoje vlastné bývanie ako investíciu. Vlastné bývanie môžete nazvať investíciou, len ak vám z nej prichádzajú príjmi. Vnímajte ho ako pasívum. 

Cieľom každého investora má byť vytvoriť také aktíva, ktoré presahujú vaše pasíva.

Investovať môžete do čohokoľvek, čo vám zarobí peniaze. Osobne hodnotím medzi najlepšie investície vzdelanie do seba a akcie, prípadne dlhopisy renomovaných spoločnosti alebo fondy, v ktorých sú takéto spoločnosti zoskupené. Neradím sa medzi špekulatívnych investorov. Niekto môže hodnotiť, ako najlepšiu investíciu kúpu nehnuteľností za účelom prenájmu alebo držbu zlata. Je to rôznorodé. Vždy pri investícií musíte vyhodnocovať čas aký musíte nad investíciou stráviť, aby fungovala správne. Potom sú bytostne dôležité náklady na investíciu, potencionalny výnos, riziko a ako rýchlo sa viete k svojim peniazom dostať.

Je vhodné teraz počas pandémie investovať?

Otázka neznie ani tak či je vhodné teraz investovať, ako skôr to, že do čoho sa oplatí teraz investovať. Vysvetľovať vám, v podobe článku ako je super investovať do toho, tamtoho alebo hentoho je zbytočné, pretože nepoznám váš investičný zámer. Ak chcete zhodnocovať svoje peniaze, pokojne sa ma spýtajte a ja vám poviem svoj názor na vašu konkrétnu situáciu. Budete sa lepšie vedieť rozhodnuť, či teraz investovať alebo nie.

V prvom rade si zodpovedajte tieto otázky:

  • Prečo chcete investovať?
  • Aký je ciel vašej investície?
  • Ako dlho chcete investovať?
  • Aký očakávate výnos?
  • Budete potrebovať vyberať peniaze počas zvolenej investičnej doby
  • Koľko chcete venovať denne času vašej investícií?

Napíšte mi

Vyznať sa v tom, ktorá banka je pre vás najlepšia, dá zabrať. Spoločne preberieme všetky vaše možnosti, či už ide o poistenie, úver alebo zhodnotenie vašich úspor. Začnite sa starať o svoje peniaze už teraz. Dohodnite si so mnou stretnutie cez kontaktný formulár, alebo telefónne číslo uvedené nižšie.

Tomáš Hudák

tesima@tomashudak.sk
Registračné číslo NBS 226632

0902 871 605